“KARDEŞLİK VE SPOR TURNUVALARI” SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve günü birlik spor alanların oluşturulmasıyla yapılan “Kardeşlik ve Spor Turnuvaları” sona erdi.

21 AĞUSTOS 2017 / Mehmet Kemal CANPOLAT
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Sporun birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı gücü kullanılarak bölge halkının bireysel ve toplumsal gelişiminin sağlanması, sporun yaygınlaştırılması ve spora olan ilginin arttırılmasını hedefleyen “Kardeşlik ve Spor Turnuvaları” Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafınca düzenlendi. Sokak basketbolu ve badminton branşlarını kapsayan etkinliğin finali yapıldı. Yapılan Kardeşlik ve Spor Turnuvalarına 2 branşta toplam 206 sporcu katılım sağladı. 

 ‘Kardeşlik ve Spor Turnuvaları’ final töreni Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı temsilen Hüseyin AYDIN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Hamdullah KARDAŞ, Spor Şube Müdürü Murat KARATAŞ, Badminton İl Temsilcisi Nihat DEMİR, Basketbol İl Temsilcisi Medeni AYTUNÇ antrenörlerimiz ve halkın yoğun katılımı ile gerçekleşti. Final müsabakalarının yapılmasının ardından turnuvada dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi. ‘Kardeşlik ve Spor Turnuvaları’na katılım sağlayan sporculara kura yoluyla bisiklet hediye edildi.