Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Özel Bilim Teknik Koleji arasında, milli sporcu öğrenciler için “%100 Burslu Okuma ve Nakdi Eğitim Bursu Desteği” protokolü imzalandı. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Emrullah Güler ile Özel Bilim Teknik Koleji Kurucusu Serhat Işık tarafından imzalanan protokol çerçevesinde, 5 milli sporcuya %100 burslu eğitim ile ekstra nakdi eğitim bursu verilecek. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Özel Öğretim Kurumları arasında “Milli Sporcu Öğrencilerin Eğitiminde İşbirliği Protokolleri” imzalanmıştı. Bu protokoller ile ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ve ödül alan başarılı sporcu öğrencilerin, özel öğretim kurumlarında %100 burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim ve öğretim süreçlerinin sporcu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, öğrencilerin kişisel, sosyal ve sportif gelişmelerinin sağlanması amaçlanmıştır. 

Bu kapsamda ilimizde de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Özel Bilim Teknik Koleji arasında, milli sporcu öğrenciler için “%100 Burslu Okuma ve Nakdi Eğitim Bursu Desteği” protokolü imzalandı. İl Müdürümüz Emrullah Güler ile Özel Bilim Teknik Koleji Kurucusu Serhat Işık tarafından imzalanan protokol çerçevesinde, 5 Milli Sporcu öğrenciye %100 burslu eğitim ile ekstra nakdi eğitim bursu verilecek.