Yönetim
Gençlik ve Spor Bakanı

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu


Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

 


Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.
YönetimAZİZ YILDIRIM
MUŞ VALİSİ
 
Aslen Trabzon ili Şalpazarı ilçesinden olan Vali Sayın Aziz Yıldırım, Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte, 1963 yılında Eskişehir-Sivrihisar'da Dünya’ya gelmiştir.
1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programına katılmış ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun olmuştur.
Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlayan Vali Sayın Aziz Yıldırım daha sonra Adana-Saimbeyli Kaymakamlığı, Yozgat-Saraykent Kaymakamlığı, Elazığ- Kovancılar Kaymakamlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra 01.06.2016 tarih ve 29729 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğine atanmıştır.
Afyonkarahisar Valisi iken Bakanlar Kurulu’nun 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararı ile Muş Valiliği’ne atanan Vali Sayın Aziz Yıldırım 04 Temmuz 2017 tarihinde Muş Valiliği görevine başlamıştır.
İngilizce bilen Vali Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.


  

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü 
  Hamdullah KARDAŞ

 

Muş doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Muş İlinde tamamladı. Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu – Spor Yöneticiliği  Bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Sportif Eğitim Uzmanı olarak devlet hizmetine başladı.  

  2009 – 2014 Yılları arasında Muhasebe Birimi,Spor Servisi, Personel Şefliği, Gap Oyunları İl Koordinatorlüğü,, Okul Sporları Tertip Komitesi Üyesi ve Genel Koordinatorlüğü, Bayramlar ve Törenler Koordinatörlüğü, Spor Şube Müdürlüğü, Mali İşler Şube Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüklerinde vekaleten görev aldı.

  2014 yılında Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tayin oldu. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Spor Şube Müdürü olarak Vekaleten görev aldı. 20 Eylül 2016 tarihinden itibaren İl Müdürlüğü görevini vekaleten yürütmektedir.

  Sgk-Kik Semineri Eğitimi, Kamu İhale Kurumu Semineri, Okul Sporları Bilgi Yönetim Semineri, Spor Şube Müdürleri Semineri ve Vizyon Kariyer Akademisi / Protokol Eğitimi Seminerlerine muhtelif tarihlerde katıldı.

  Spor Yönetimi, Spor Tarihi, Sporda Sponsorluk, Spor ve Turizm, Pliometrik, Antrenman Bilgisi, Egzersiz Fizyolojisi, Kamu Yönetimi, Genel İşletme, Finansal Yönetim, İstatistik, Hukuk, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Hakları ve Demokrasi, Herkes İçin Spor, Ritim Eğitimi, Spor Bilimleri, Fiziksel Aktivite ve Beslenme, Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, İş Verimliliği ve Egzersiz, Spor Kazalarından Korunma ve Rehabilitasyon, Türk Spor Teşkilatının Yapısı ve İşleyişi, İlk Yardım Eğitimi, Bilimsel Araştırma Teknikleri, Spor Hukuku, İletişim ve Halkla İlişkiler, Davranış Bilimleri, Sporda Yönetim ve Organizasyon, Psikomotor Gelişim, Spor Politikaları, İdari Hukuk, Yönetimde Güncel Yaklaşımlar, Spor İşletmeciliği, Spor Felsefesi ve Olimpizm Turizm Coğrafyası gibi birçok alanda Lisans Eğitimi görmüştür.

  Bocce Bowling ve Dart Antrenörlüğü, Badminton Antrenörlüğü, Güreş Hakemliği, Hentbol Hakemliği ve Voleybol Hakemliğine sahiptir.
  İleri derecede Arapça konuşmaktadır.