Yönetim
YönetimAZİZ YILDIRIM
MUŞ VALİSİ
 
Aslen Trabzon ili Şalpazarı ilçesinden olan Vali Sayın Aziz Yıldırım, Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte, 1963 yılında Eskişehir-Sivrihisar'da Dünya’ya gelmiştir.
1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programına katılmış ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun olmuştur.
Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlayan Vali Sayın Aziz Yıldırım daha sonra Adana-Saimbeyli Kaymakamlığı, Yozgat-Saraykent Kaymakamlığı, Elazığ- Kovancılar Kaymakamlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra 01.06.2016 tarih ve 29729 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğine atanmıştır.
Afyonkarahisar Valisi iken Bakanlar Kurulu’nun 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararı ile Muş Valiliği’ne atanan Vali Sayın Aziz Yıldırım 04 Temmuz 2017 tarihinde Muş Valiliği görevine başlamıştır.
İngilizce bilen Vali Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.


  

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü 
  Hamdullah KARDAŞ

 

Muş doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Muş İlinde tamamladı. Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu – Spor Yöneticiliği  Bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Sportif Eğitim Uzmanı olarak devlet hizmetine başladı.  

  2009 – 2014 Yılları arasında Muhasebe Birimi,Spor Servisi, Personel Şefliği, Gap Oyunları İl Koordinatorlüğü,, Okul Sporları Tertip Komitesi Üyesi ve Genel Koordinatorlüğü, Bayramlar ve Törenler Koordinatörlüğü, Spor Şube Müdürlüğü, Mali İşler Şube Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüklerinde vekaleten görev aldı.

  2014 yılında Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tayin oldu. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Spor Şube Müdürü olarak Vekaleten görev aldı. 20 Eylül 2016 tarihinden itibaren İl Müdürlüğü görevini vekaleten yürütmektedir.

  Sgk-Kik Semineri Eğitimi, Kamu İhale Kurumu Semineri, Okul Sporları Bilgi Yönetim Semineri, Spor Şube Müdürleri Semineri ve Vizyon Kariyer Akademisi / Protokol Eğitimi Seminerlerine muhtelif tarihlerde katıldı.

  Spor Yönetimi, Spor Tarihi, Sporda Sponsorluk, Spor ve Turizm, Pliometrik, Antrenman Bilgisi, Egzersiz Fizyolojisi, Kamu Yönetimi, Genel İşletme, Finansal Yönetim, İstatistik, Hukuk, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Hakları ve Demokrasi, Herkes İçin Spor, Ritim Eğitimi, Spor Bilimleri, Fiziksel Aktivite ve Beslenme, Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, İş Verimliliği ve Egzersiz, Spor Kazalarından Korunma ve Rehabilitasyon, Türk Spor Teşkilatının Yapısı ve İşleyişi, İlk Yardım Eğitimi, Bilimsel Araştırma Teknikleri, Spor Hukuku, İletişim ve Halkla İlişkiler, Davranış Bilimleri, Sporda Yönetim ve Organizasyon, Psikomotor Gelişim, Spor Politikaları, İdari Hukuk, Yönetimde Güncel Yaklaşımlar, Spor İşletmeciliği, Spor Felsefesi ve Olimpizm Turizm Coğrafyası gibi birçok alanda Lisans Eğitimi görmüştür.

  Bocce Bowling ve Dart Antrenörlüğü, Badminton Antrenörlüğü, Güreş Hakemliği, Hentbol Hakemliği ve Voleybol Hakemliğine sahiptir.
  İleri derecede Arapça konuşmaktadır.